Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Москва: Ја предупредувавме Франција на терористи од Северен Кавказ

Заменикот министер за надворешни работи на Русија, Олег Сиромолотов изјави дека Русија во повеќе наврати ја предупредувала Франција за опасноста од терористи кои мигрирале од Северен Кавказ во Франција, додека француските власти ги сметале за „борци за слобода“.

Back to top button
Close
Close