EvropëEvropë.PortalSvet.Slajder

Moska goditet nga një uragan (video)

Moska dje u godit nga një uragan i shoqëruar me breshër, vetëtima dhe erë të fuqishme me ç'rast në dy ditët e ardhshme është shpallur nivel i verdhë i rrezikut.

Moskë, 18 shtator 2020 (MIA) – Moska dje u godit nga një uragan i shoqëruar me breshër, vetëtima dhe erë të fuqishme me ç’rast në dy ditët e ardhshme është shpallur nivel i verdhë i rrezikut.

Shiu i rrëmbyeshëm i vërshoi një numër të madh të rrugëve në kryeqytetin e Rusisë.

Meteorologët prej sot presin ulje të temperaturave të ajrit gjatë natës deri në minus një gradë Celsius.

Back to top button
Close
Close