0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Мората ќе зема по 7,5 милиони евра во Торино

Во Италија, тој ќе добие 7,5 милиони евра (вклучително и бонуси) по сезона, според новинарот на Твитер, Никола Шира.

Торино, 22 септември 2020 (МИА) – Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Алваро Мората се очекува да стане играч на Јувентус во наредните часови.

Во Италија, тој ќе добие 7,5 милиони евра (вклучително и бонуси) по сезона, според новинарот на Твитер, Никола Шира.

Забележано е дека Шпанецот се согласил да ја намали платата.

Мората веќе играше за италијанскиот клуб од 2014 до 2016 година и беше соиграч со сегашниот тренер, Андреа Пирло.

Таг
Back to top button
Close
Close