СветСвет.Портал

Моралес: Останувам во политиката, борбата продолжува

Поранешниот боливиски претседател Ево Моралес и вети на Боливија дека ќе остане во политиката, додавајќи дека „борбата продолжува“.

Back to top button
Close
Close