СветСвет.Портал

Моралес: Опозициските лидери поттикнаа пуч против мене

Поранешниот претседател на Боливија, Ево Моралес денеска на Твитер ги обвини опозициските лидери Карлос Меса и Луис Фернандо Камачо поттикнале воен удар против него

Back to top button
Close
Close