СветСвет.Портал

Моралес нема да биде кандидат на неговата партија за претседател

Поранешниот претседател на Боливија Ево Моралес, но ниту и потпретседателот Алваро Гарсија Линера нема да бидат кандидати за нивната партија Социјалистичко движење на следните избори, изјави високиот партиски функционер Хенри Кабрера.

Back to top button
Close
Close