Дописници МКДОпштествоОпштински вести

Монтирана модуларната болница во Тетово, останува уредување на внатрешноста

Монтажниот објект за болничко лекување на ковид позитивни пациенти во кругот на тетовската клиничка болница е при крај. Надворешната работа е целосна готова со изградба на основа и поставување монтажни ѕидни панели, а започнато е со работа и во внатрешноста.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close