0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Монсунски дождови во Букурешт спроти дуелот на македонските фудбалери против Австрија

Невреме проследено со обилни врнежи од дожд ја зафати попладнево романската престолнина предизвикувајќи им големи проблеми на УЕФА и романските организатори спроти утрешниот натпревар меѓу македонската и австриската репрезентација во рамки на првото коло од групата Ц на ЕУРО2020.

Back to top button
Close
Close