0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

МОН: Заразени под 1 отсто од учениците и кадарот, протоколите се ефикасни

Министерството за образование и наука информира дека наставата продолжува да се одвива непречено, следејќи ја веќе утврдената динамика и организација. Помалку од еден процент од учениците и кадарот во основните и средните училишта се заразени со КОВИД-19 и согласно со овие податоци, наведува МОН, може да се заклучи дека протоколите се ефикасни во намалување на ризиците за ширење на вирусот. 

Back to top button
Close
Close