0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

МОН за средбата на Царовска со претставници на МАНУ: Реформите се неопходни ако сакаме подобри резултати

Министерството за образование и наука соопшти дека дебата за предложените реформи во основно образование денеска  е организирана со  академици од Одделението за општествени науки на Македонската академија на науките и уметности (МАНУ), на која присуствуваа министерката за образование и наука и заменикот, Мила Царовска и Арафат Шабани, членовите кои работеа на развој на концепцијата и претставници од Бирото за развој на образованието.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close