0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

МОН: Tечат подготовките за државната матура

Средните училишта се подготвуваат за полагањeто на државната матура. На онлајн-средба со министерката за образование и наука Мила Царовска, директорите информирале дека постапуваат согласно заедничкото решение на Владата и Сојузот на средношколци за спроведување на завршниот испит, соопшти Министерството за образование и наука.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close