0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

МОН: Се работи на целосно нов концепт за наставни и дидактички материјали

Министерството за образование и наука соопшти дека формираше работна група која развива концепт за целосна и суштинска промена на наставните и дидактичките материјали за основно и за средно образование.

Back to top button
Close
Close