0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштествоПолитика

МОН: Се одржуваат првите часови и со физичко присуство и преку онлајн платформата

Официјално започна новата учебна година. Во 600 училишта во државата се одржува настава со физичко присуство, a за останатите е достапно учење на далечина, преку онлајн платформата и со емитување на часови на македонски и на албански јазик на националната телевизија, порачува Министерството за образование и наука (МОН).

Back to top button
Close
Close