0_Web_АктуелноMakedonija.SlajderОпштество

МОН: Нови законски измени за подигнување на мотивираноста за работа на наставниците и стручните соработници во училишта

Во насока на подигнување на мотивацијата за работа на наставниците и стручните соработници во основните и средните училишта, со што директно се влијае и на квалитетот на воспитно – образовниот процес, на предлог на Министерството за образование и наука, Владата на Република Северна Македонија усвои нови законски измени со кои се обезбедува економска и правна сигурност на наставниот и стручниот кадар.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close