0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

МОН: Не се откажуваме од донесувањето нов закон за учебници

Министерството за образование и наука демантира дека се откажува од донесување нов закон за учебници и други наставни и дидактички материјали со кој се нудеше и можност за дигитализација и укажува дека го повлекло од собраниска процедура само заради дополнување на делот за усогласување со европските документи. МОН најавува дека законот ќе биде денеска на седница на Влада и оти потоа повторно ќе биде вратен во Собрание.

Back to top button
Close
Close