0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

МОН ги исплати ученичките и студентските стипендии на сите корисници за месец април

Министерството за образование и наука информира дека согласно новиот начин и динамика на редовна месечна исплата на средствата за ученички и студентски стипендии воспоставен на почетокот на тековната календарска година, денеска се исплатени средствата за месец април на сите корисници на стипендија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close