0_Македонија.ПорталОпштество

МОН: Апликациите за студентски стипендии да се доставуваат електронски, а договорите за ученички стипендии по пошта

Министерството за образование и наука потсетува дека е во тек аплицирањето за студентска стипендија во академската 2020/2021 година, кое  завршува заклучно со 30 ноември. Кандидатите кои ги исполнуваат конкурсните услови може да ги достават апликациите електронски на www.konkursi.mon.gov.mk или хартиено преку архивата на МОН.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close