0_Македонија.ПорталОпштествоОригинални текстови

МОН: Ако не ги поддржуваат промените, партиите да престанат да ја мешаат политиката во образованието

Министерството за образование и наука реагира на прес конференцијата на политичката партија ВМРО - ДПМНЕ од каде продолжуваат со изнесување на невистини поврзани со промените во образовниот систем кои многу одамна, вклучително и во времето кога оваа политичка партија раководеше со институциите на системот требаше да се случат. Но напротив, токму во тој период се случуваа експерименти со генерации на ученици, кои за волја на вистината остануваат со големи празнини во стекнатото знаење.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close