0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропа.ПорталСвет

Молдавскиот премиер Јон Кику поднесе оставка

Парламентот на Молдавија го изгласа за премиер во ноември 2019 година, заедно со владата во која се најдоа главно министри поддржани од доскорешниот претседател Игор Додон, кој ја имаше поддршката од Москва.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close