0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Молчење на Хрватска за пукањето врз бегалци

Извештаите на невладините активисти за долгогодишното насилство на хрватската полиција во погранични области досега не биле подложени на соодветни истраги од високи служби, објави Дојче веле.

Back to top button
Close
Close