0_Спорт.ПорталОстанато

МОК: Нема „план Б“ за ОИ во Токио

Нема „план Б“ за Олимписките игри во Токио, изјави денеска претседателот на Меѓународниот олимписки комитет (МОК), Томас Бах во интервју за јапонската новинска агенција Кјодо.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close