СветСвет.Портал

Мохамед Базум победи на претседателските избори во Нигер

Кандидатот на владејачката партија на Нигер, Мохамед Базум, победи на претседателските избори во земјата, соопшти денеска изборната комисија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close