BallkanBallkan.PortalKorrespondentë BotëSvet.Slajder

Mogerini: Ka vështirësi të mëdha në dialogun Prishtinë-Beograd

Përfaqësuesja e lartë e BE-së për politikë të jashtme dhe siguri, Federika Mogerini pranoi sot se dialogu për normalizimin e marrëdhënieve mes Prishtinës dhe Beogradit kalon "nëpër vështirësi të mëdha".

Back to top button
Close
Close