0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидео изјаваОпштество

Модна ревија од Конкурсот за одржлива мода – симбол за борба против климатските промени

Креативни дизајни - фустани и костуми создадени од студентите од факултетите за дизајн од целата држава, со употреба на само еколошки материјали, беа промовирани вечерва на оддржливата модна ревија во Музејот на современа уметност во Скопје. Дизајните се дел од Конкурсот за одржлива мода, а ревијата се одржа по повод Националниот ден на Обединетото Кралство, роденденот на кралицата Елизабета Втора.

Back to top button
Close
Close