Svet.SlajderСветСвет.Портал

Модерна од вакцината очекува приход од 19,2 милијарди долари

Американската фармацевтска компанија Модерна денеска соопшти дека годинава очекува 19,2 милијарди долари приход од вакцината против коронавирусот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close