ЕвропаЕвропа.Портал

„Модерна“ очекува ЕУ да ја одобри нејзината вакцина следниот месец

Американската фармацевтска компанија „Модерна“ очекува ЕУ да ја одобри нејзината вакцина против Ковид-19 кон средината на следниот месец и подготвена е веднаш потоа да започне со дистрибуција, изјави денеска шефот на нејзиниот европски оддел Дан Станер.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close