ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Модерна: Нашата вакцина ќе обезбеди заштита до две години

Вакцината на „Модерна“ најверојатно ќе може да обезбеди заштита до две години, изјави денеска Стефан Бансел, извршен директор на таа фармацевтска компанија од Кембриџ, во американската држава Масачусетс.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close