Svet.SlajderДописници СветСвет

Модерна ќе обезбеди 500 милиони дози вакцина за програмата Ковакс

Американскиот фармацевт „Модерна“ вети дека ќе обезбеди 500 милиони дози од својата вакцина против Ковид-19 за програмата Ковакс, јави Вашингтон пост.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close