0_Македонија.Портал0_Спорт.ПорталМКДСпортФудбал

„Моцарт“ ќе донира два милиони денари за двата постигнати погодоци на Пандев и Алиоски

Во рамките на акцијата „Милион причини за гол“ со кои компанијата „Моцарт“ најави дека за секој погодок на нашите репрезентативци ќе донира милион денари во хуманитарни цели, ќе бидат донирани два милиони денари за головите кои Горан Пандев и Езѓан Алиоски ги постигнаа на Европското првенство во фудбал, против Австрија, односно Украина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close