0_Спорт.ПорталФудбал

Мојс ќе го предводи Вест Хем од дома против Вулверхемптон

Алан Ирвин, помошниот тренер на Вест Хем, Дејвид Мојс, рече дека 57-годишниот тренер од далечина ќе го предводи тимот на неделниот натпревар во Премиер лигата против Вулверхемптон.

Лондон, 25 септември 2020 (МИА) – Алан Ирвин, помошниот тренер на Вест Хем, Дејвид Мојс, рече дека 57-годишниот тренер од далечина ќе го предводи тимот на неделниот натпревар во Премиер лигата против Вулверхемптон.

Мојс се самоизолира дома, бидејќи тој и уште двајца играчи имале позитивен тест за коронавирус.

  • Сите наши активности ќе бидат во согласност со Мојс. Тој ќе донесе одлуки за сите прашања. Сите одлуки ќе бидат негови, а јас сум медијатор, рече помошникот.

Ирвин додаде дека Мојс и двајцата играчи немаат никакви симптоми. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close