0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

МО: Полесно повредени војници во превртен автобус на патот Струмица-Штип

Војници утринава се полесно повредени во сообраќајна незгода во која странично се преврте автобус на магистралниот пат Струмица-Штип. Како што информираат од Министерството за одбрана, автобусот превезувал припадници на Армијата на Република Северна Македонија во рамки на организираниот превоз на релацијата Струмица-Радовиш-Штип-Петровец.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close