Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

MО на Србија потврди за загинување на два пилота при пад на МиГ-21

Двајца пилоти на Военото воздухопловство и ПВО на српската армија загинаа утрово при пад на авион МиГ-21 во близина на Мали Зворник додека извршувале летачки задачи, потврди Министерството за одбрана.

Back to top button
Close
Close