0_Web_АктуелноSvet.SlajderБалкан

МО на Србија: Не го соборивме бугарскиот МиГ-29, бугарскиот новинар Лилов изнесува злонамерно тврдење

Министерството за одбрана на Србија соопшти дека падот на бугарскиот авион, за време на неодамнешната воена вежба во таа држава, не може да биде поврзан со активностите на Военото воздухопловство и ПВО на Војската на Србија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close