0_Магазин.ПорталМагазинНаука и технологија

Moжни траги од вода на Марс

Радарот може да скенира длабочина до 80 метри. Иако не нашол директен доказ за вода, тој открил слоеви земја, очигледно обликувани од водена активност.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close