Svet.SlajderСветСвет.Портал

Мнучин се надева на разумен компромис со демократите за законот за ублажување на последиците од коронавирусот

Американскиот министер за финансии Стивен Мнучин денеска изјави дека се надева дека Белата куќа и демократите во Конгресот ќе постигнат договор за новиот закон за ублажување на последиците од коронавирусот.

Back to top button
Close
Close