Svet.SlajderСветСвет.Портал

Мнучин: Хуавеј е прашање на национална безбедност, а не трговија

Министерот за финансии на САД Стивен Мнучин изјави денеска дека чекорите кои ги презема американската влада против кинеската телекомуникациска компанија „Хуавеј технолоџи“ се однесуваат на прашања од националната безбедност и немаат врска со трговијата.

Back to top button
Close
Close