0_Web_АктуелноKultura.SlajderКултураКултура.Портал

МНТ со „Кец на десетка“ гостува на манифестацијата „Струмица – Град на културата“

Македонскиот народен театар со претставата „Кец на десетка“ по текст на Митко Бојаџиски, во режија на Драган Спасов-Дац и Јордан Симонов, вечер ќе гостува во рамките на манифестацијата — Струмица, „Град на културата“ за 2021 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close