0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

МНР: Вечерва пристигнуваат последните наши граѓани евакуирани од Авганистан

Од Лондон преку Цирих вечерва на Меѓународниот аеродром - Скопје, во 19:30 пристигнуваат 20 наши граѓани кои претходно беа евакуирани од Авганистан, но поради КОВИД мерките беа во карантин во Свиндон, Велика Британија.

Back to top button
Close
Close