0_Македонија.ПорталПолитика

МНР: Македонската и хрватската заедница придонесуваат за одличните односи меѓу нивните матични земји

Односите и соработката меѓу Северна Mакедонија и Хрватска се во постојана нагорна линија и во последните три децении континуирано се надградуваат со зајакнување на политичкиот дијалог, економската соработка, културната, трговската  и туристичка размена. За тоа придонесуваат и нашата заедница во Хрватска  и на хрватската во земјава, кои преку низа активности остануваат во постојан контакт со својата матичната држава, култура и јазик, а воедно придонесуваат во квалитетот на нашите одлични билатерални односи и соработка, соопшти Министерството за надворешни работи. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close