0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

МНР информира за условите за патување во Грција од денеска до 24 мај

Министерството за надворешни работи информира дека грчката Влада донесе нова заедничка министерска одлука со која од денеска се укинуваат мерките за ограничување на копнените, воздушните и водните врски со трети држави, вклучително и државјани на Република Северна Македонија. Од денеска до 24 мај се дозволува влез во земјата под неколку услови.

Back to top button
Close
Close