БалканДописници Свет

Мнозинството хоспитализирани и починати во Грција се невакцинирани

Од хоспитализираните и починатите од Ковид-19 во Грција во изминатата седмица, 92 односно 98 отсто не успеале да ја завршат вакцинацијата, рече професорката и членка на Комисијата на епидемиолози Вана Папаевангелу на денешната редовна прес конференција за епидемијата во Грција, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close