Svet.SlajderСветСвет.Портал

Мнозинството граѓани се изјаснија за промена на Уставот на Чиле

Државната изборна комисија на Чиле соопшти дека според неофицијалните податоци околу 78 проценти од граѓаните односно 7,3 милиони луѓе се изјасниле за промена на Уставот на вчерашниот референдум

Back to top button
Close
Close