0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Многумина во Велика Британија втората доза од вакцината може да ја чекаат и 12 недели

Над 500.000 лица во Велика Британија, кои веќе ја примија првата доза од вакцината на „Фајзер“, можеби ќе треба да почекаат и до 12 недели за да ја примат втората доза, бидејќи Националната здравствена служба (НХС) во моментов ги разгледува солуциите како да го запре ненадејниот скок на новозаразени од Ковид-19.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close