ЕвропаЕвропа.Портал

Многу од жртвите во Ханау се со странско потекло

Голем дел од жртвите на нападот во Ханау, во Германија, биле со странско потекло, јави ДПА повикувајќи се на извори во полицијата.

Ханау, 20 февруари 2020 (МИА) – Голем дел од жртвите на нападот во Ханау, во Германија, биле со странско потекло, јави ДПА повикувајќи се на извори во полицијата.

Сепак, не е јасно дали некој од нив бил странски државјанин.

Турската Влада веќе објави дека некои од загинатите во нападите во наргиле барови во западниот германски град биле турски државјани.

Според извештаите, напаѓачот пукачот влегол во баровите и почнал да убива луѓе. зш/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close