Svet.SlajderСветСвет.Портал

ММФ најавува нов метод за проценка на одржливоста на државниот долг

Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) развива нов метод за проценка на одржливоста на долгот на земјите со пристап до финансиските пазари за попрецизно предвидување на ризиците од финансиски кризи и подобрување на транспарентноста.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close