СветСвет.Портал

ММФ му исплатиле на Мјанмар 350 милиони долари неколку денови пред државниот удар

Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) минатата недела исплатил 350 милиони долари на Мјанмар како итен случај во услови на корона-криза.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close