Svet.SlajderСвет

ММФ: Години ќе бидат потребни за економско опоравување

Кризата предизвикана од пандемијата на новиот коронавирус трае подолго отколку што се очекуваше. На некои држави ќе им требаат години пред нивните економии повторно да растат, изјави денеска првиот заменик директор на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ), Џефри Окамото.

Back to top button
Close
Close