Biznis.SlajderSvet.SlajderБизнисБизнис.ПорталСветСвет.Портал

ММФ ја зголеми прогнозата за годинешниот глобалниот раст на 5,5 проценти

Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) ја зголеми прогнозата на глобалниот раст  за 2021 година за 0,3 проценти, на 5,5 отсто, изјави главната економистка на ММФ, Гита Гопинат при претставувањето на јануарскиот извештај „Светски екононски изгледи 2021“

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close