0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Младите со порака до ЕУ, Северна Македонија заслужува почеток на преговори

Министерството за надвореши работи денеска во песрет на Денот на Европа организираше настан на кој младите од земјава упатија пораки до ЕУ дека Република Северна Македонија заслужува да биде дел од европското семејство и дека сега ЕУ е на потег. Во своето обраќање на настанот, министерот за надворешни работи Бујар Османи истакна дека денеска им го остава микрофонот на младите за да се чуе нивниот глас за она за што политичарите премногу долго го повторуваат - ЕУ и да го дигнат гласот за реформи, за правната држава, за борбата против корупцијата, за сопствената иднина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close