0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидеоПолитика

Младите на владин состанок ја претставија својата визија за образованиетo

Младите и Владата денеска одржа онлајн состанок на високо ниво по повод Светскиот ден на детето - 20 ноември на кој владините и меѓународни претставници имаа можност да чујат од децата како да се подобри образовниот систем, квалитетот на образованието и самото општество во целина.  

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close